Ezek a turmixok nemcsak szépek (szerintem legalábbis azok 🙂 ), de finomak is. Igen, meglepő módon még a zöld is. Diétába, méregtelenítésbe, folyadéknapba vagy természetesen egy átlagos étrendbe is tökéletesen beilleszthető. Én is bevállaltam egy lénapot és ezekkel azért kényelmesen ki lehetett bírni. Másnap tele voltam energiával és a bőröm is meghálálta. Ha nem is ilyen drasztikusan, de érdemes beépíteni az étrendünkbe, elsősorban reggelire vagy délelőtti nasinak.
Az egyik turmixos könyvemben azt olvastam, hogy reggelire inkább gyümölcsturmixot válasszunk, mint zöldséglevet. A citrom vagy a narancs a legjobb választás, vitamintartalma segít felébredni, energiával tölt el a délelőttre és a színe is a napfényt idézi.
Az alma zöldség-és gyümölcsturmixokba is jó választás; fokozatosan emeli a vércukorszintet és az emésztést is javítja.
A zöld tea, petrezselyem, uborka nagyon jó vízhajtók, méregtelenítéshez idális választás. Emellett a zöld tea többek között védi a májat, megelőzi a szívbetegségeket, felpörgeti az anyagcserét. A petrezselyemnek magas a C-vitamin, béta-karotin, K-vitamin, folsav tartalma. Az áfonya vízhajtó hatása mellett szintén gazdag C-vitaminban, lassítva az öregedést, véd a cukorbetegség, Alzheimer-kór és még számos betegség ellen, nyugtatja az idegeket.
Az elkészítése mindegyiknek ugyanaz: a hozzávalókat szükség esetén megtisztítjuk, apróra vágjuk vagy lereszeljük, turmixgépbe tesszük és összeturmixoljuk.
Epres smoothie
Hozzávalók (2 főre):
-
20 szem eper
-
1 dl 100%-os narancslé
-
1 dl 100%-os répalé
-
2 alma lereszelve
-
1 ek. vaníliás fehérjepor (elhagyható)
Zöld turmix
Hozzávalók (2 főre):
-
1 kígyóuborka
-
1 lime leve
-
1 marék petrezselyemzöld (szár nélkül)
-
1 marék zöldsaláta
-
1 csésze zöld tea (kihűtve)
Áfonyás smoothie
Hozzávalók (2 főre):
-
3 marék áfonya
-
1 alma lereszelve
-
1 tk. chia mag
-
1 dl narancslé
Pingback: 6. NAP/ Alternatív reggelik - NutriGlutenFree
Pingback: Életem ételei